Vendi ndodhet në valën e Covidit/ Manastirliu: Mbi 10 mijë të infektuar aktivë! Vaksinohuni!
Vendi ndodhet në mes të një vale të re të COVID, ndërsa numri i rasteve aktive të infeksionit ka shkuar në mbi 10 mijë. Me një postim në Facebook,...
Covid19/ Shifra të frikshme. 3 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë thotë: Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 7,256 testime, nga të cilat kanë rezu...
Po rritet numri i rasteve me COVID, Manastirliu: Edhe shtatori, muaj i hapur vaksinimi për personat +18 vjeç!
Sikurse muaji gusht, edhe shtatori do të jetë një muaj i hapur vaksinimi kundër COVID për personat mbi 18-vjeç. Lajmi u bë sot i ditur nga Ministr...
Shefi i Urgjencës: Mos neglizhoni virozat, mund të jenë “Delta”! Në një natë 16 shtrime me Covid
Nëse keni të vjella e diarre, mos e neglizhoni duke u justifikuar se është virozë por bëni testin, pasi këto janë shenja të mutacionit Delta....
Muaji hapur i vaksinimit/ Rama u bën ftesë të gjithë qytetarëve: ‘Vaksinohuni sa më shpejt, varianti Delta kërkon mbrojtje’.
Kryeministri Edi Rama ka ftuar të gjithë qytetarët e pavaksinuar që të shfrytëzojnë muajin gusht për të bërë vaksinën për t’u mbrojtur nga covid-1...
Covid19: Ambulancat, çdo një orë venë e vijnë në spital. Pjesa më e madhe e të shtruarve të pavaksinuar
Situata në spitalin Covid 1 duket se po agravohet. Fundjava dhe fillimi i kësaj jave ka shënuar rritje me shpejtësi numrit të pacientëve që j...
Covid19/ Eej, njerëz, po përhapet virusi! Sot vdiq një njeri dhe janë gjetur pozitiv 397 të tjerë
Një numër relativisht i lartë infeksionesh është ai i regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë...
Korriku, muaji më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë. Toka po kalon një ndryshim të pakthyeshëm: OKB
Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA) e SHBA  ka bërë të ditur se korriku i vitit 2021 ishte muaji më i ngrohtë i regjistruar ndo...
COVID 19/ Rritet rreziku. Ministria e Shëndetësisë: 379 raste të reja, 1 humbje jete.
Muaji Gusht do të jetë i hapur për vaksinimit antiCOVID për çdo qytetar +18 vjeç, ndaj Ministria e Shëndetësisë i bën sërish apel qytetarëve të va...
Refuzuan të bënin vaksinën, e gjithë familja shuhet nga koronavirusi për një javë!
Një familje është shuar nga COVID-19, vetëm pak ditë pasi kishin refuzuar të marrin vaksinën kundër COVID-19. Ka qenë djali i familjes i mbetur...