6 të infektuarit me Delta e kishin bërë vaksinën/ Silva Bino jep detaje cilës kompani i përkisnin vaksinat.
Shefja e sëmundjeve infektive në ISHP, Silva Bino ka dhënë detaje mbi personat e diagnostifikuar me variantin Delta në Shqipëri, 6 prej të cilëve ...
Ja qytetet ku është zbuluar varianti Delta: Komiteti i ekspertëve
Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur sot, një ditë pasi Ministria e Shëndetësisë konfirmoi prezencën e variantit Delta të koronavirusit në ...
Covid19/ Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri: Komiteti Teknik i Ekspertëve
Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri. Është kjo deklarata e Komitetit Teknik i Ekspertëve. Prania e variantit Delta në vendin tonë u...
Ministria e Shëndetësisë konfirmon prezencën e variantit Delta. Manastirliu u bën thirrje qytetarëve të vaksinohen.
Në vendin tonë është konfirmuar varianti Delta, i infeksionit Sars-Cov2. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se, nga kamp...
Sërish ka rritje rastesh me Covid19/ 34 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit
Sërish ka pasur një rritje të rasteve me COVID në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të infektuarve aktivë në 232.  Nga 3348 testime, nga...
Manastirliu: ‘Rrezik nga varianti Delta, prandaj vaksinim, vaksinim, vaksinim!. Mbrojmë veten dhe tjetrin’.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ndoqi nga afër procesin e vaksinimit me njësitë e lëvizshme në zonën e Sukthit,...
Sot, festa e Kurban Bajramit, mijëra besimtarë mbushin sheshet e xhamitë në të gjithë vendin
Kjo e martë është dita më e shenjtë për besimtarët myslimanë, të cilët kremtojnë sot Kurban Bajramin. Ceremonia nisi herët në mëngjes, ku, ndryshe...
Rama njofton shtyrjen e orës për muzikën: Nga nesër në 23:00, kush do të kërcejë e këndojë tërë natën…
Kryeministri Edi Rama thotë se nga dita e nesërme, muzika në lokale dhe klube do të lejohet deri në orën 23:00. Shtyrja me jë orë vjen pas prot...
Vaksinim për të gjithë, që nga e hëna/ Për një javë mund të vaksinohen të gjithë personat mbi 18 vjeç
Nga dita e hënë do të nisë java e hapur e vaksinimit të personave mbi 18 vjeç. Fillon në 19-25 korrik. Ministria e Shëndetësisë thotë se kjo n...
20 mijë fëmijë të lindur në gjysmën e parë të këtij viti kanë përfituar bonusin e bebes!/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama postimin e mëngjesit të sotëm ia kushtoi bilancit të familjeve që janë mbështetur me bonusin e bebes.  Rama thotë se janë...