A mendoni se iu mbron maska kundër virusit? Vërtet e keni?!…
Ng: Dr. John Lee -Për të menduar për këtë, së pari duhet të keni një ide se sa janë viruset e vegjël. Një flokë njerëzore është e trashë rreth ...
Sot, kjo është dita e parë në Tiranë pa asnjë të infektuar me Covid19
Gjatë orëve të fundit janë konfirmuar 25 raste të reja me koronavirus duke e cuar në 609 totalin e të infektuarve në vendin tonë. Nga rastet e ...
Nafta, rënie historike e çmimit për fuçi. SH.B.A., Rusia dhe Arabia Saudite të përfshira nga koronavirusi dhe nga gabimet e Putin-it
21 prill 2020 Rënie historike e naftës, kuotimi i së cilës nga Wti për kontratat me dorëzim në maj humbet 74.22% duke u fundosur në 4.85 dollar...
OBSH: “Koronavirusi, 10 herë më vdekjeprurës se gripi. Nuk do të zhduket, kështu që …”.
  Evropa ka rreth gjysmën e të gjitha rasteve të regjistruara dhe mbi gjysmën e vdekjeve. Më shumë se 2.25 milion raste të koronavirusit j...
Qentë mund të nuhasin rastet e koronavirusit në shkallën prej 750 në orë, besojnë ekspertët
Chris Ciaccia | Fox News Pasi një organizatë bamirëse Britanike tha që do të ishte partner me shkencëtarët për të parë nëse qentë janë në gjend...
“Ju po rrezikoni botën”: Tabloidi gjerman hyn në luftë me Kinën
A mund të kishte bërë Kina më shumë për të parandaluar pandeminë e koronavirusit? Një redaktor i tabloidëve në Gjermani sigurisht që mendon kësht...
Trump njofton gurin kilometrik të testimit të koronavirusit
Presidenti Trump njoftoi të dielën në mbrëmje se Shtetet e Bashkuara kishin kaluar një gur kilometrik të madh të testimit të koronavirusit, duke u t...
Lufta ndan Covid-19, Shqipëria nis drejt Italisë një tjetër grup mjekësh dhe infermierësh
Një tjetër grup mjekësh dhe infermierësh nga Shqipëria janë nisur sot drejt Italisë, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. Ky është g...
Kishat pothuaj bosh për Pashkët Ortodokse
JIM HEINTZ, Associated Press prill 19, 2020 MOSKE (AP) - Dita e shenjtë e vitit për të Krishterët Ortodoks ishte e rezervuar dhe e trishtuar në...
Me radhë: Pas pensionistëve nesër do dalin nënat me fëmijë deri në 10-vjeç. Rama ‘Por kujdes…’
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një tjetër masë lehtësuese, ndërsa tha se nesër do të lejohen të dalin në këmbë, deri në orën 11:00, vetëm nënat...
Faqja 12 prej 95« E para...1011121314...203040...E fundit »