Pazaret politike, çfarë u bëjnë Arkivave dhe memories së kombit!?
    Shkruan: Gjet Ndoj, ish- Drejtor i Arkivave të Shtetit/ Kaluan me tepër se 1 muaj e 45 dite nga koha e largimit tim nga det...
Po bien qeveritë e Ballkanit
Frrok Çupi/ Sot ra kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Milo dha dorëheqjen, por në një heshtje që askush nuk do ta kishte besuar. Vetë...
Ruddy Giuliani: Në qoftë se me stilin “KurrëTramp!”, zgjidhet Hillary Clinton, atëherë Republikanët të harrojnë edhe për 20 a 30 vjet/ Intervistë
Ish kryetari i Qytetit të Nju Jorkut,  Ruddy Giuliani, i njohur si më arroganti kundër fushatës së Donald Trump, të Martën në mëngjes dha një inte...
Lufta hëngri bijtë e vet
  Veritas.com.al/ Fundi i Tetorit dhe Nëntori janë muajt që për Luftën “nacional- Çlirimtare” të Shqipërisë, nis e mbledh “duajt”, dmth...
Pse hynë “në ujë” ndërkombëtarët e duarve të pastra?
Nga: Veritas.com.al/   Kësaj here, jo të gjithë besuan se me “bekimin” e ambasadorit të Amerikës dhe ambasadoreshës së Shteteve të Bash...
Tom Hayden, kundërshtari i famshëm i Luftës në Vietnam, vdiq në moshën 76 vjeç.
  Para një ore mediat njoftuan vdekjen e aktivistit të famshëm amerikan kundër Luftës, Tom Hayden Hayden vdiq në moshën 76 vjeç, në shtëpi...
Vajzat e vendeve të varfëra – garanci për rritjen e botës së nesërme
Nga Katia Fache/ Në një raport të publikuar këtë të premte mbi gjendjen e popullsisë botërore në 2016, Fondi i Kombeve të Bashkuara për Populls...
Legjenda e djemve të Dervenit, që nuk janë as Jorge Luis Hoayeck, as Jorge Alberto Siado-Alvarez
  Nga G. Miri/ Veritas.com.al/ Madje nuk përdorin as këtë anije luksoze me vela që mund të shikoni në foto në fund të shkrimit. Dy djem...
Bota rrotullohet rreth 8 Nëntorit
Frrok Çupi/ 8 Nëntori është Amerika. Atë ditë votohet për presidentin tjetër; atë ditë mund të themi se ndryshon bota. Po them për presidentin ...
Një akuzuese e re për ngacmim seksual nga Bill Clinton del në publik për herë të parë
  NEW YORK — Duke folur publikisht për herë të parë në Breitbart News, përmes një interviste ekskluzive në video, një sih reporter i telev...