Clinton udheheq mbi Trump me me pak se tri pike: Reuters/Ipsos poll
Kandidatja zyrtare per President i SHBA, Hillary Clinton ka fituar epersi mbi rivalin Republikan, Donald Trump, me nje rezultat te ngushte me pak se tre pike, sipas  Reuters/Ipsos opinion poll, pu...
Tragjedi në Francë, 13 të vdekur dhe 6 të plagosur në një lokal nate
Në zjarr që shpërtheu gjatë një feste ditëlindjeje në një bar të Francës, ka marrë jetën e 13 personave dhe ka lënë të plagosur gjashtë të tjerë. Me...
Hillary Clinton, zyrtarisht kandidate per President
  Kandidatja Hillary Clinton ka pranuar zyrtarisht nominimin për të qënë përfaqësuesja e demokratëve në garën presidenciale të Shteteve të...
Perseri terror ne Gjermani; qellohet me arme ne nje spital
Të shtëna me armë raportohen në një spitalin Universitar të Steglitz, në Berlin. Nga raportimet e para gazeta Blid.de shkruan se një mjek është vra...
Dy të armatosur marrin peng dhjetëra njerëz në një kishë në Francë. Vriten nga policia
Një pengmarrje ka ndodhur në Francë. Dy persona të armatosur kanë marrë peng një numër ende të papërcaktuar njerëzish. Siç shkruajnë mediat france...
Identifikohet autori i masakrës në Mynyh,joshi viktimat përmes Facebook-ut
Autori i sulmit terrorist të Mynyhut është identifikuar. Ai është 18-vjeçari Ali Sonboly. Prej dy vitesh jetonte në Mynyh. Sipas Daily Mail i riu i ...
ISIS pas sulmit terroris në Mynyh?
Policia ka pezulluar kërkimet për të dyshuarit e sulmit të mbrëmshëm që mori jetën e nëntë personave në një qendër tregtare në Mynih të Gjermanisë, pa...
Vrasesi ne trenin gjerman “kishte ne dhome flamurin e ISIS”.
Nje flamur i pikturuar me dore, i te ashtuquajturit Shteti Islamik u gjet ne dhomen e nje refugjati Afgan, i akuzuar se mbante nje sepate dhe nje thik...
Tre te vrare me arme ne Angline qendrore/ Sipas Policise
Tre persona, perfshire edhe agresorin e armatosur, u gjeten te vrare gjate nje incidenti te Marten prane nje pishine ne Linkolnshire, ne Angline qendr...
Komisioneri Hahn: Erdogan e kishte bërë gati listën e arrestimeve para “grushtit të shtetit”
Arretimi i shpejtë i gjyqtarëve, prokurorëve dhe ushtarakëve pas grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, treguan se qeveria e kishte përgatitur më p...
Faqja 463 prej 470« E para...102030...461462463464465...470...E fundit »