Ditë e natë, protestat e jelekëve të verdhë bëjnë presion mbi Macron-in
  PARIS (AP) - Protestuesit e jelekëve të verdhë të Francës pushtuan përsëri rrugët, duke vazhduar presionin ndaj Presidentit Emmanuel Mac...
Zëvendësministri Arian Daci, djali i Nexhat Dacit, ka humbur jetën nga orteku në Brezovicë
Zyrtarë të Policisë së Kosovës kanë konfirmuar për Gazetën Express të Kosovës se djali i Nexhat Dacit ka humbur jetën në Brezovicë. Kanë thënë se ...
Soros sulmon Kinën: “Është kërcënimi kryesor për botën e lirë”
Soros megjithatë ka thënë se brenda shoqërisë civile të kombit lindor, po maturohet gjithnjë e më shumë një "instinkt rebelimi" mbi ndërhyrjen e P...
Armëpushim midis Trump dhe Kongresit: stop mbylljes së qeverisë.
-Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka kërcënuar të rifillojë bllokimin e zyrave pas 15 shkurtit dhe të jetë në gjendje të përdorë autoritetin e t...
Gjermanët të frikësuar, alarmet për bombë u bënë të zakonshëm.
-Pasi kanë  inspektuar trenin, ndalur në stacionin e Frankfurtit Jugor, policia ka dhënë rrugë te lire nga momenti qe nuk kishte gjetur ndonjë sen...
Pas 27 vjet mbyllet një nga gropat e Ballkanit…
-Pas 27 vjetësh, një nga frontet më delikate në Ballkan mbyllet. Maqedonia bëhet Maqedonia Veriore dhe Parlamenti Grek miraton ndryshimin, nënshkr...
Asnjë mrekulli: Julen 2 vjeç, pas 13 ditësh gjendet i vdekur në një pus 107 metra i thellë.
Trupi i pajetë i Julen 2 vjeçar u gjet nga shpëtimtarët të cilët për 13 ditë punuan pa u lodhur me shpresën për të shpëtuar djalin dyvjeçar të bll...
Shtetet e Bashkuara- qeverisë së Kosovës: ‘Hiqni tarifat me Serbinë, ose keni pasoja’ në marrëdhenie me SHBA
Nga: Zëri i Amerikës, shqip/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkuan të premten pezullimin e menjëhershëm të tarifës në importet nga Serbia dhe...
Kush është Roger Stone, këshilltar i Trump dhe adhurues i Nixon?!
Roger Stone, një politikan strategjist dhe aleat për një kohë të gjatë i presidentit Trump, u arrestua në Florida. 66 vjeçari përballet me shta...
Atleti shekullor Japonez, rekord botëror, Miyazaki, vdes në moshën 108 vjeç.
Hidekichi Miyazaki, një njëqind vjeçar Japonez, i cili vendosi rekord botëror në vrapimin 100 metra për kategorinë e moshës mbi 105 vjeç, ks vdeku...
Faqja 30 prej 294« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »