Protestat e Bjellorusisë: Maria Kolesnikova ‘merret peng nga disa burra të maskuar’
(Akoma nuk ka ndonjë konfirmim mbi vendndodhjen e  Maria Kolesnikova)/ Burra të maskuar të paidentifikuar kanë arrestuar një figurë kryesore të...
‘Klinetët e zemëruar’ protestojnë para shtëpisë së Nancy Pelosi, varin kaçurrela dhe bigudi flokësh nëpër pemë
Qindra protestues u mblodhën jashtë shtëpisë në San Francisco të Kryetares së Dhomës Nancy Pelosi pas vizitës së saj të debatueshme në një sal...
Kosovë/ Marrëveshja me Izraelin nuk i ‘lëndon’ marrëdhëniet me Turqinë: Hashim Thaçi
Presidenti Hashim Thaçi ka treguar sot se gjatë fundjavës ka biseduar me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, pasi ky i fundit u ankua që Kosova...
Mbesa e Osama bin Laden: ‘Vetëm Presidenti Trump mund të ndalojë sulmin e dytë si në 9/11’.
Një sulm tjetër i ngjashëm me 11 shtatorin është i mundur nëse Joe Biden zgjidhet president, mbesa e Osama bin Laden, Noor bin Ladin, i tha kohët ...
Demokratët ndjejnë humbjen/ Kamala Harris: ‘Biden mund të humbasë për shkak të ndërhyrjes ruse’.
Kandidatja demokrate për zëvendës president në SHBA,  Kamala Harris (D-CA) tha në transmetimin e së Dielës të CNN se ndërhyrja  ruse në zgjedhje m...
Tim Judah: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Washington asgjë befasuese, ri-angazhim çështjesh të njohura
Tim Judah analist për çështjet  e Ballkanit  në revistën Britanike ‘The Economist’ thotë për Top Channel se pikat e  marrëveshjes mes Kosovës ...
Dritan Abazoviç drejt tërheqjes nga aleanca me filoserbët, Gjukanoviç mund të krijijë qeverinë.
Shqiptari që mban çelësat e formimit të mazhorancës së re parlamentare, Dritan Abazoviç, ka bërë një tërheqje pas alarmit të ndërkombëtarëve se Ma...
Melania Trump përgjigjet: “Historia e ‘Atlantic’ nuk është e vërtetë!”
Zonja e parë Melania Trump ka sulmuar një histori tësajuar me burim anonim të botuar në The Atlantic duke pretenduar se Presidenti Trump i quajti ...
Donald Trump e quajti ‘bastard’ reporterin që sajoji fjalët e Trump për ushtarët e luftës së Dytë.
Presidenti i SHBA, Donald Trump e ka përshkruar si një "bastard" një gazetar i cili e citoi atë të thoshte se ushtarët e vdekur të SHBA ishin "hum...
Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe Serbia?
Koment nga 'Radio Evropa e Lirë'/  Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së ...
Faqja 30 prej 444« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »