Ramush Haradinaj arrestohet në Francë. Reagojnë politikanët shqiptarë
  (FOTO: Ramush Haradinaj me të shoqen në Prishtinë- Foto Arkiv)/ Televizioni evropian Euronews ka raportuar për arrestimin e liderit t...
Mbytja e “Titanikut”: faji i një zjarri?. Zbulime të reja
  Po sikur ajo që dimë të jetë krejtësisht e gabuar? Sipas "The Independent", mbytja e anijes së famshme nuk është shkaktuar nga ajsbergu,...
Brexit: Tim Barrow emërohet ambasadori i ri në BE
(FOTO: Tim Barrow, ambasador i ri i Britanisë së Madhe në BE) -Kryeminstrja konservatore ka gjetur një njohës të mirë të dosjerëve evropian-. ...
4 stinët dhe humori i mirë, nr. 2: Në dimër, duhet lëvizur!
"Rreziku më i madh në dimër, është moslëvizja", thotë me humor Michel Lejoyeux, profesor i psikiatrisë dhe mjekësisë së varësisë në Paris-VII. "Ke...
4 stinët dhe humori i mirë, nr.1: Vitamina D – çelsi i dimrit
Një zgjidhje e thjeshtë për të mos rënë moralisht dhe për plotësuar mungesat e trupit me vitaminë D: hani skumbri dhe sardele me vaj. Si i bë...
Del nga shinat treni në Nju Jork: mbi 100 të plagosur lehtë
  (Foto: Treni i kompanisë Long Island Rail Road (LIRR) u rrëzua rreth orës 8:30)/. Sipas një raporti të zjarrfikësve, të paktën 100 ve...
Gjashtë liderë fetarë do të flasin në ceremoninë e Inaugurimit të Donal Trump.
(FOTO: Donald Trump në një ceremoni mes liderve fetarë)/  Sapo Donald Trum ka njoftuar se Franklin Graham dhe 6 figura të tjera fetare do të fl...
Ambasadori britanik në BE jep dorëheqjen tre muaj nga nisja e zbatimit të Brexit
  Nga  Cecile Ducourtieux /   Sipas BBC, Ivan Rogers kish deklaruar se negociatat për daljen nga BE mund të zgjasin një dekadë....
Franca, e 52-ta që me ligj ndalon ashpërsinë mbi fëmijët
Parlamenti Francez ka kaluar një ligj që ndalon sjelljet e ashpra mbi fëmijët në shtëpi. Në këtë mënyrë numri i vendeve që ndalon këto sjellje nda...
KONGRESI AMERIKAN BËN HAPA PARA PËR NJOHJEN E JERUSALEMIT SI KRYEQYTET I IZRAELIT
  (FOTO: Hebrej ortodoksë në anën perëndimore të Murit, Jerusalem) -Legjislacioni kërkon që të ngrihen fondet e Departamentit të Shteti...
Faqja 689 prej 873« E para...102030...687688689690691...700710720...E fundit »