Adoleshentja nga Fieri zhduket me të dashurin, sipas familjes
  Një 17-vjeçare nga fshati Marinzë i Roskovecit të Fierit është larguar nga banesa dhe familja e saj nuk di gjë për fatin e saj; megjithëse thonë se dinë se “bashkëjetonte me të dashurin e sa...
Lu, takim kokë më kokë me Xhafën
  Mediat online kanë marrë informacionin se ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu, ka rinisur takimet me palët parlamentare  për gjetjen e konsensusit për reformën në drejtësi.   ...
Koalicioni në krizë, vjen vota e parë kundër e LSI-së
  Dy ditë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh kundër vetingut nga ndërkombtarët për gjyqtarët dhe prokurorët. Qëndrimi i tij u mbështet edhe nga ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina ...
Asambleja e PR, Mediu: Të largojmë atë që e shesin vendin si pazar, bashkim më i madh i opozitës
  Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu bëri thirrje për një bashkim më të fuqishëm të opozitës. Duke folur në Asamblenë e PR, kreu i republikanëve u shpreh se duhen larguar ata që e she...
Basha: Thirrje popullit për zgjedhje të parakohshme
  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha padeklaruar sot se në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, demokratët do të kërkojnë votën e qytetarëve për të realizuar reformën në drejtësi, nëse ...
Vidhen 1600 dollarë në një anije në portin e Durrësit
Një person është ndaluar nga policia, i akuzuar për vjedhje.  Sebastian Gjoka, 38 vjeç, me banim në Durrës u vu në pranga, si i dyshuar për vjedhjen e një shume të konsiderueshme parash në një anije....
David Cameron paraqet dorëheqjen pas votës së UK për të dalë nga BE
  Kryeministri David Cameron do të largohet nga posti si kryeministër në muajin Tetor pas votës së Britanisë për të dalë nga Bashkimi Europian.   Në një deklaratë të mbajtur jashtë ...
Reforma në drejtësi/ Reagon fort Topalli: Nuk votoj asnjë draft që e bëjnë ndërkombëtarët
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka thënë sot në Kuvend se nuk do të votojë kurrë një draft të reformës në drejtësi që është hartuar nga ndërkombëtarët.   Sipas Topallit vendi ynë...
PS nuk ka votat për të rrëzuar dekretin e Nishanit, LSI dhe PDIU e lënë vetëm
  Dekreti i presidentit që ktheu ligjin për kamerat e sigurisë nuk u votua sot në parlament. Të qartë se nuk i kishin votat për ta rrëzuar dekretin, socialistët kërkuan ta heqin nga rendi i...
11 më të mirët e Euro 2016
  Bale, Payet, Hamshik e Bonuçi, Morata apo Inista, por edhe shqiptari i Zvicrës, Granit Xhaka, janë pjesë e ekipit ideal të Euro 2016 për faz...
Faqja 689 prej 739« E para...102030...687688689690691...700710720...E fundit »