Kemi siguruar 100 mijë teste të shpejta të antigenit. Nisim të hënën nga Tirana/ Manastirliu
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi sot se nga e hëna do të nis përdorimi i testeve të shpejta të antigenit për evidentimin e ras...
COVID-19, vdes në moshën 66-vjeçare Engjëll Dakli, ish-kryebashkiaku i Elbasanit
Një tjetër zyrtar i larte ka humbur jetën nga koronavirusi. Ish-kryebashkiaku i Elbasanit Engjëll Dakli nuk ka mundur të fitojë betejën me virusin...
Covid-19 i merr jetën Marko Bellos, minister, deputet, diplomat.
Është ndarë nga jeta në moshën 59-vjeçare ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello. Bello ishte infektuar me Covid, ndërsa kurohej në një...
Covid19 në 24 orë/ 13 jetë të humbura dhe 782 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot për situatën e COVID19 në 24 orët e fundit në vend, duke konfirmuar 13 humbje jete dhe...
Covid19/ Në Elbasan- dy të vdekur, i riu ishte vetëm 37 vjeç.
Dy persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan, njëri vetem 37 vjeç, ndersa i dyti 73-vjeçar. Të dy ata ish...
Romeo Kara: “A ka mundësi që silikoni i buzëve të rrisë papërgjegjshmërinë e gojës?”
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Real Story’ u shpreh se kush hyn në spitalin Shefqet Ndroqi nuk del ...
Komiteti i Ekspertëve/ Rastet me Covid janë të larta, 347 për çdo 100 mijë banorë.
Në mbledhjen e sotme të komitetit të ekspertëve u bë prezantimi i situatës epidemiologjike. Drejtoresha e Epidemiologjisë pranë Institutit të Shën...
Covid19/Dr.Tritan Kalo: ‘Ja pse nuk mund të ndodhë fshehja e numrit të viktimave. Thjesht tymnajë mbi punën tonë!’.
Gjatë prezantimit të situatës epidemiologjike, mjeku i njohur Tritan Kalo, pjesë e Komitetit të Ekspertëve sqaroi publikisht se pse është e pamund...
Covidi-19/ Mos u nisni pa u informuar drejt Turqisë. Erdogan njofton bllokim të plotë gjatë fundjavës
Përballë një vale të dytë të koronavirusit të ri (COVID-19), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, njoftoi kufizime të reja, përfshirë kufizimin ...
Sot, në 30 nëntor, Moderna aplikon për autorizim emergjent të vaksinës kundër COVID-19
Kompania Moderna.Inc tha se të hënën do të aplikojë për autorizim emergjent në SHBA dhe Evropë të vaksinës së saj kundër COVID-19. Rezultatet e...
Faqja 30 prej 155« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »