Emrat më popullor të bebeve në vitin 2016
Zyrtare nga Amerika: Mbetëm duke vënë të njëjtët emra nga viti në vit, ekzakt të njëjtët emra përsëri e  përsëri Njerëz të ndryshëm nga populli...
Shpenzimet për martesa, Shqipëria – e katërta në Evropë
  Shpenzimet për martesa në vendin tonë janë shumë të larta; aq më shumë në raport me fitimet në çdo familje. Sa herë është konstatuar kjo...
BURN-OUT: SEMUNDJA E SHEKULLIT?
  Lodhja në punë prek nga 5 deri në 10 % të popullsisë. Nga se vjen? Cilat janë shenjat paraprake? Si t’i parandalojmë? Burn-out: një t...
Pini ujë farash chia për t’u dobësuar
    Farat e chia-s janë të pasura me  antioksidantë dhe  mikroushqyes që na ndihmojnë të parandalojmë plakjen e parakohëshme të lë...
Bëni një maskë me tërshërë dhe do të keni një lëkurë pa puçra të fytyrës
  Tërshëra është përdorur gjithmonë si një ndihmë për tretje por edhe probleme të lëkurës. Sot ka linja të tëra të kozmetikës me tërshërën...
Apokaliptike/ Nusja vdes në aksident me helikopter; po i bënte surprizë dhëndrit që e priste në altar, vetëm një milje larg altarit
(FOTO: Rosemere do Nascimento Silva (fotografuar me të fejuarun Udirley Damasceno), në  Sao Paulo të Brazilit, që humbi jetën kur po shkonte në al...
Ivanka Trump dhe i shoqi, Jared Kushner po kërkojnë shtëpi në DC
(FOTO: Ivanka Trump dhe Jared Kushner)  Ivanka- vajza e Presidentit të zgjedhur, Donald Trump, dhe Jared Kushner- burri i saj, po kërkojnë shtë...
Qyteti francez urdhëron heqjen e statujës së Virgjëreshës Mari nga parku publik
Një qytet në lindje të Francës është urdhëruar të heqë statujën e Virgjëreshës Mari për të respektuar ligjin që ndalon simbolet fetare në publik, ...
Një histori për Uau! Linjat e avionëve refuzuan djalin tre- vjeçar të sëmurë. Prindërit thërritën Donald Trump…
(FOTO: Donald Trump dhe avioni i tij 727)   Një histori e pabesueshme ka ndodhur pak vite më parë, që lidhet me Donald Trump para se të...
Shkencëtarët kanë zbuluan se boronica Australiane e kuron kancerin brenda 48 orëve
 Nga: Erin Elizabeth/ healthnutnews.com Një lloj boronice e gjetur në Australi, që rritet vetëm në një skaj të largët në pjesën veriore, ka dhë...
Faqja 30 prej 42« E para...1020...2829303132...40...E fundit »