COVID19/ Ndahet nga jeta mjeku anestezist Mihal Kerci. Ministrja Manastirliu: Mjekësia shqiptare humbi një prej profesionistëve më të zotë
  Një tjetër viktimë nga bluzat e bardha u shënua për shkak të koronavirusit. Mjeku anestezist, Mihal Kerci i shtruar prej disa ditësh...
COVID19/ Në 24 orët e fundit 12 jetë të humbura, numër i lartë infektimesh.
Në 24 orët e fundit: Janë kryer 2604 testime, duke përfshirë këtu edhe testet e shpejta që kanë nisur të përdoren në 24 orët e fundit dhe k...
Dokumente të vaksinave Pfizer të hakëruara nga sulmuesit kibernetikë në Agjencinë e Barnave të BE-së
JACK MONTGOMERY   Dokumentet e Agjencisë Evropiane të Barnave për vaksinën Pfizer / BioNTech janë hakuar nga sulmuesit kibernetikë. ...
Rama takon kreun e “Pfizer”: ‘Ambicia jonë, brenda shkurtit të nisë vaksinimi!’
Kryeministri Rama ka publikuar një foto me drejtorin e Përgjithshëm të Kompanisë Pfizer, e cila ka prodhuar vaksinën e parë të koronavirusit me ef...
Justina Aliaj mesazh emocionues nga Covid 1: Ju lutem, mbajini maskat. Mos provoni atë që kalova unë
Artistja e madhe Justina Aliaj është drejt shërimit të plotë pas qëndrimit të saj prej shumë ditësh në spitalin e Infektivit, pasi u infektua nga ...
COVID19/ Vaksina, efektive pas një muaji. Rrezik infektimi midis dy dozave
Pas dozës së dytë, ata që e kane testuar flasin për temperaturë të ulët. Për ekspertët janë "reagime normale" Valentina Dardari  Më shumë sq...
Shqipëria ka siguruar deri tani 1.1 milionë doza vaksine anticovid, për çfarë po lobon Kryeministri Rama në ShBA.
Në një kohë kur rastet me koronavirus po rriten cdo ditë, teksa ekspertët flasin edhe për një valë të tretë në muajt e parë të vitit 2021, vaksina a...
COVID në 24 orë/ 840 raste të reja, 16 të vdekur. 479 pacientë në 4 spitalet
840 raste të reja me COVID-19 dhe 16 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë kryer 2.374 testime në 24 orët e fundi...
Bino: Vaksina anti-COVID s’është e detyrueshme, mos besoni teoritë konspirative me çip
Vaksina anti-COVID nuk do të jetë detyrueshme. Do të jetë vetë qytetari që do e bëjë këtë zgjedhje. Shefja e Departamentit të Epidemio...
Rama drejt SHBA për vaksinën: S’do lemë gur pa luajtur, që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri
Përmes një postimi në Twitter, kryeministri i vendit, Edi Rama bën me dije se po shkon drejt Shteteve të Bashkuara për të siguruar vaksinën anti...