COVID/ Nga sot ndryshon orari për kufizimin e lëvizjeve, kthehet regjimi i prës 22.30.
Nga dita e sotme, në vendin tonë do të rikthehet orari i kufizimeve nga ora 22:30 deri në orën 6 të mëngjesit. Përjashtim nga ky rregull bëhet ...
Dezinfektimi i sipërfaqeve mund të mos ia vlejë për të parandaluar koronavirusin
KATHERINE RODRIGUEZ Një raport i fundit i NPR-së tha se dezinfektimi i sipërfaqeve duke përdorur spërkates dhe peceta mund të mos jetë i nevojs...
Covid 19/ Viti i ri nuk është thikë që ndan të mirën nga e keqja. Prapë ka humbje jete.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 48 orët e fundit janë shënuar 675 raste të reja dhe 9 humbje jete si pasojë e Covid-19, në vendin tonë. ...
Shqipëria siguron 500 mijë dozat e para të vaksinës anti COVID/ Rama: 10 750 doza vijnë në javën e tretë të janarit
Kryeministri Edi Rama me anë të një deklarate për mediat ka njoftuar se “10 750 dozat e para do të mbërrijnë në fillim të javës së 3 të janari...
Sondazhi: Mbi një e treta e amerikanëve besojnë se media e ka ekzagjeruar kërcënimin e koronavirusit
  HANNAH BLEAU Mbi një e treta e Amerikanëve besojnë se media ekzagjeroi kërcënimin e koronavirusit Kinez, megjithëse 50 përqind e apro...
Kina rrëfen: Rastet e Coronavirusit të Wuhanit mund të jenë 10 herë më të larta se sa janë raportuar
  SIMON KENT Shkalla e infeksionit me koronavirus në qytetin kinez të Wuhanit, epiqendra e shpërthimit viral që ka përfshirë botën, mun...
Vaksina e AstraZeneca aprovohet për përdorim! 30/12/2020 08:16
Vaksina e koronavirusit e krijuar nga shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit është aprovuar për përdorim në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo shëno...
Rama: ‘Do të fillojmë vaksinimin brenda janarit, jemi shumë pranë marrëveshjes’/
Kryeministri i vendit, Edi Rama ditën e sotme po organizon konferencën online me gazetarët për fundin e vitit 2020. Ai po bën një për...
Trump, pasi hezitoi disa ditë, nënshkruan paketën lehtësuese për Covid19
JOEL B. POLLAK Presidenti Donald Trump ka nënshkruar në ligj një paketë ndihme 2.3 trilionë dollarë koronavirus dhe shpenzime qeveritare që syn...
Një eksploziv miks kundër Covid: Tani po studiojnë super-vaksinën
AstraZeneca dhe Rusët e vaksinës "Spuntik V" do të bashkojnë forcat për provat e përbashkëta që mund t'i japin jetë një super vaksine kundër Covid...