Dita II e vaksinimit/ Rama për inspektim në ‘Air Albania’, Manastirliu: Sot vaksinohen 60 epidemiologë!’
Sot është dita e dytë e vaksinimit anticovid në Shqipëri. Në një inspektim në Air albanian ka qenë kryeministri Edi Rama sëbashku me ministren...
COVID19, VAKSINA/ pas Najada Çomos injeksionin e merr Rama: ‘Lehtësim i madh!’
Shqipëria ka nisur sot zyrtarisht vaksinimin anticovid! Vaksinën e parë të Pfizer në Shqipëri e ka marrë drejtoresha e Infektivit, Najada Çomo, nd...
Rama nga Facebook-u: ‘Nesër nisim vaksinimin antiCovid-19’
“Nesër nisim vaksinimin antiCovid-19”, shkruan kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, para pak minutash. Kryeministri ka deklarua...
Lamtumirë Kujtim Prodani! Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur
Një lajm i trishtë vjen nga spitali “Shefqet Ndroqi”. Kantautori Kujtim Prodani ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare si pasojë e infektimit me Co...
Ja kush sëmuret më shumë: Covid dhe gjenetika, çfarë dimë
Kromozomi X do të luante një rol themelor në predispozicionin më të madh të njeriut për të kontaktuar infeksionin nga Coronavirusi. "Gruaja është ...
COVID/ Nga sot ndryshon orari për kufizimin e lëvizjeve, kthehet regjimi i prës 22.30.
Nga dita e sotme, në vendin tonë do të rikthehet orari i kufizimeve nga ora 22:30 deri në orën 6 të mëngjesit. Përjashtim nga ky rregull bëhet ...
Dezinfektimi i sipërfaqeve mund të mos ia vlejë për të parandaluar koronavirusin
KATHERINE RODRIGUEZ Një raport i fundit i NPR-së tha se dezinfektimi i sipërfaqeve duke përdorur spërkates dhe peceta mund të mos jetë i nevojs...
Covid 19/ Viti i ri nuk është thikë që ndan të mirën nga e keqja. Prapë ka humbje jete.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 48 orët e fundit janë shënuar 675 raste të reja dhe 9 humbje jete si pasojë e Covid-19, në vendin tonë. ...
Shqipëria siguron 500 mijë dozat e para të vaksinës anti COVID/ Rama: 10 750 doza vijnë në javën e tretë të janarit
Kryeministri Edi Rama me anë të një deklarate për mediat ka njoftuar se “10 750 dozat e para do të mbërrijnë në fillim të javës së 3 të janari...
Sondazhi: Mbi një e treta e amerikanëve besojnë se media e ka ekzagjeruar kërcënimin e koronavirusit
  HANNAH BLEAU Mbi një e treta e Amerikanëve besojnë se media ekzagjeroi kërcënimin e koronavirusit Kinez, megjithëse 50 përqind e apro...