Gjermania do të përdorë ‘koktejin’ Trump
  Andrea Walton Gjermania do të jetë shteti i parë anëtar i Bashkimit Evropian që përdor koktejin e antitrupave monoklonalë që arritën ...
Ministria e Shëndetësisë: 5 viktima nga koronavirusi, shifër e lartë rastesh të reja gjatë 24 orëve të fundit
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë humbur jetën 5 pacientë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Ndërsa nga 3511 testime të kryer...
NUK MUND TË BËJMË ASGJË/ Biden thotë ‘nuk mund të bëjmë asgjë’ për të ndryshuar ‘trajektoren’ pandemike
-Numri i të vdekurve në SH.B.A. 'pritet të arrijë mbi 600,000'- Presidenti Biden dha një pamje të zymtë në lidhje me aftësinë e vendit për të l...
COVID19/ Sot humbën jetën 7 pacientë dhe u regjistruan 739 raste të reja.
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vend...
Mësimi online do vazhdojë/ Komiteti teknik i ekspertëve: Më mirë auditoret bosh sot, se sa spitalet plot nesër
Mësimi online do të vazhdojë për të gjithë studentët. Anëtarët e komitetit teknik të ekspertëve në në mendje thanë se tani nuk është koha që të bë...
Melania Trump përshëndet ‘Au Revoir’ në Shtëpinë e Bardhë, në Classic Chanel
JOHN BINDER Zonja e Parë Melania Trump bëri një pershendetje au revoir në Shtëpinë e Bardhë të Mërkurën në mëngjes në një komplet të zi duke im...
COVID19/ Edhe sot humbën jetën gjashtë pacientë, rezultuan 586 pozitivë.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni m...
Java e dytë e vaksinimit, stafi i pavionit Covid të pediatrisë merr dozën e parë
Java e dytë e vaksinimit anti-Covid ka nisur sot me personelin shëndetësor të pavionit COVID të Pediatrisë, ku trajtohen fëmijët e prekur. Mini...
Dr. Arjan Harxhi po kurohet kundër Covid19. Reagon bashkëshortja: ‘Nuk përdoren fondet e shtetit, le ta dijë çdo lëtyrë politike…’/
Arjan Harxhi, mjek i njohur infeksionist, njëherazi drejtor i spitalit Covid-3, u infektua me koronavirus dhe prej ditësh kurohet në një spital të...
COVID19/ 369 mjekë dhe infermierë janë vaksinuar në 6 ditë. ‘Do të rritet ritmi’ deklaron Rama
369 mjekë dhe infermierë të cilët janë në vijën e parë të betejës me COVID-19 janë vaksinuar në 6 ditë. Procesi vijon edhe sot në Qendrën e...