COVID-19/ Rritet presioni mbi OBSH dhe dyshimi mbi laboratorin në Wuhan
Informacione te reja japin më shumë kredibilitet pas teorisë së laboratorit Wuhan ndërsa presioni mbi OBSH rritet Shërbimet e inteligjencës brita...
DHUNA KUNDËR GRAVE DHE KURTHI I RAPORTEVE TË PËRCIPTA (DHE TË PASINQERTA)
Ridvan Peshkopia Një emision televiziv (https://exit.al/1-ne-5-gra-dhunohet-fizikisht-ose-seksualisht-ne-vend/comment-page-1/#comment-22972) ...
Papa Françesku bën thirrje për Ekonomi të Gjelbër, Edukim të Gjelbër, Spiritualitet të Gjelbër.
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME — Papa Françesku lëshoi një raport të tmerrshëm mbi gjendjen e planetit, të martën, duke këmbëngulur se toka po ...
Mbërrijnë 60 mijë doza të vaksinës kineze! Nesër edhe 14 mijë nga Pfizer
Të gjithë qytetarët të cilët kishin bërë vaksinë e parë kineze, tashmë do të mund të marrin edhe dozën e dytë të kësaj vaksine. Pas një mungese pr...
COVID19/ Çomo: Po hyjmë në “zonën jeshile”…
Drejtore e Spitalit IUnfektiv dhe deputete e zgjedhur në Kuvendin e Shqipërisë, Najada Çomo, ka deklaruar se Shqipëria po hyn në një zonë jeshile ...
Bëhet i famshëm/ Tentoi të vetëdigjej në sheshin Skënderbej teksa besimtarët falnin Bajramin
Një 40-vjeçar ka tentuar të vetëdigjet në sheshin “Skenderbej” pasi ishte lyer me benzinë. Mësohet se ai është ndaluar nga disa qytetarë aty në...
Rama: Ndihmë e posaçme nga shteti deri në moshën 18 vjeç për fëmijët e bluzave të bardha të rëna në krye të detyrës
Kryeministri Edi Rama  gjatë aktivitetit në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Infermierëve, ku e pranishme është edhe ambasadorja e SHBA-së, Yuri...
Rama: “E nderuar që jam mes heronjve të Shqipërisë. Krah jush deri sa të arrijmë dritën në fund të tunelit!”
Ambasadorja amerikane Yuri Kim, e cila mori pjesë në takimin e zhvilluar me infermierët të amfiteatrin tek Liqeni i Tiranës, u shpreh se SHBA do t...
COVID19/ 50 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit
50 raste të reja dhe 4 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarë...
Shënohet 24-orëshi i parë që prej marsit 2020/ në Infektiv s’është paraqitur asnjë i sëmurë me COVID!
Dritë në fund të tunelit...Pas më shumë se një viti luftë me COVID-19, profesor Tritan Kalo ka njoftuar se është regjistruar 24 orëshi i parë që n...