Sot dhe nesër vaksinim i hapur. Sapo kanë mbërritur edhe 24 mijë vaksina në aeroportin e Rinasit.
Ditën e sotme dhe të nesërme nga ora 8 e mëngjesit deri në 8 të mbrëmjes do të mund të vaksinohen qytetarët mbi 18 vjeç.  Nismën e vaksinimit...
Moti në Kanada: Vala e të nxehtit shënon rekordin 46.6C, po kështu veri-perëndimi i SH.B.A.
Kanadaja ka regjistruar temperaturën më të lartë të marritur ndonjëherë, ndërsa perëndimi i vendit dhe Paqësori Amerikan veri-perëndim zhyten në n...
COVID19/ 29-30 qershor ditë të hapura vaksinimi për +18 vjeç!
Të gjithë personat mbi 18-vjeç që kanë dëshirë të marrin vaksinën kundër koronavirusit, do të kenë mundësi ta bëjnë këtë në datat 29 dhe 30 qersho...
Pandemia e Covid19 drejt fundit?! Vetëm 3 të shtruar në spitalin Infektiv
ezoni veror pritet të jetë premtues, për një verë përtej pandemisë së COVID-19. Të dhënat janë premtuese, sa i përket rasteve ditore, por edhe sit...
Në Gjermani nuk mund të hyni nëse jeni vaksinuar me vaksinë kineze dhe ruse
Pasagjerët që fluturuan pasditen e së dielës drejt Hamburgut ishin në dijeni se Gjermania ka hequr karantinën për fluturimet nga Tirana, por j...
Gripi i shpendëve/ Shqipëria vendos embargo nga katërmbëdhjetë shtete.
Qeveria shqiptare ka vendosur embargo të shpendëve nga katërmbëdhjetë shtete, pas konfirmimit të se gripi i shpendëve është prezent në disa vend...
Mbërrijnë 25 mijë vaksina Sputnik/ Manastirliu: ‘Po i afrohemi shifrës gjysmë milioni të vaksinuar me dy dy dozat, rreth 1 milionë me të parën.
Kanë mbërritur sot 25 mijë doza të vaksinës Sputnik, për të vijuar procesin e vaksinimit masiv në të gjithë vendin. Ministrja e Shëndetësisë dhe M...
Hungaria hap kufijtë për shqiptarët e imunizuar ndaj Covid 19; marrëveshje e ndërsjelltë
Qytetarët shqiptarë që janë vaksinuar kunder Covid-19, mund të shkojnë në Hungari dhe të kalojnë kufirin pa asnjë kufizim, duke filluar që sot....
Konfirmohen rastet e para të Gripit të Shpendëve në Shqipëri/ Ministria: ‘Po monitorojmë situatën!’
Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, jofton se po monitoron situatën dhe thekson se “Sëmundja është e pranishme vetëm në 3 vatra, që ndodhe...
SHBA e rëndit Shqipërinë te vendet me rrezik të ulët infektimi nga COVID!/ Ambasadore Yuri Kim
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA e ka futur Shqipërinë te vendet me nivel të ulët rreziku të infektimit nga COVID. Duke...