Rama: Gati qendra e re e kardiokirurgjisë te ‘Shefqet Ndroqi’! Ndërhyrjet e vështira në zemër falas për rreth 400 pacientë në vit
Qendra e re e kardiokirurgjisë në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ e dyta pas QSUT është gati dhe do të hapet së shpejti. Kryeministri Edi Rama mëngjesin...
COVID19/ Hapen universitetet, hiqet karantina për të ardhurit nga Maqedonia e Veriut e Greqia!
Nisur nga ulja e rasteve të infektimeve dhe incidencës së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të hapen auditorët në universitete...
Shqipëria arrin 500 mijë vaksinime antiCOVID, 29 ditë para afatit! Rama: U kry, vazhdojmë pa u ndalur drejt objektivit 1 milion
Shqipëria arrin objektivin e 500.000 vaksinimeve anti COVID, 29 ditë para afatit. Objektivi i vendosur nga qeveria dhe ministria e Shëndetësisë ka...
Vjen lajmi fantastik nga BE për Shqipërinë: Do të vijnë dozat e para nga BE, numri më i lartë në rajon.
Javën e ardhshme në Shqipëri do të vijnë dozat e para të vaksinave që po shpërndahen nga BE për vendet e Ballkanit Perëndimor. Falë punës fantast...
“Sot lajmi fantastik, plotësot shifra 370 mijë të vaksinuar kundër Covid’.
"Shqipëria buzëqesh" falës punës me përkushtim të kryeministrit Edi Rama. Kreu i Qeverisë ka njoftuar se ditën e sotme plotësohen mbi 370 mijë sh...
DW për Ballkanin Perëndimor: Shqipëria e shtensionuar me vaksinimin para zgjedhjeve
Në një kohë që Kosova mund të ndodhet para triazhit, Serbia i fton të gjithë për t’u vaksinuar. Për shkak të pabarazisë së madhe në luftën kundër ...
Kryeministri Rama: ‘Edhe 208 mijë vaksina të tjera mbërrijnë në Rinas!’
Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar se pas pak në aeroportin e Rinasit do të zbresin edhe 208 mijë vaksina të tjera. “208 MIJË VAKSINA TË TJERA ...
Mbërrijnë 50 mijë doza të tjera të vaksinës AstraZeneca
Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Aeroportin “Nënë Tereza” , 50 mijë doza të tjera të vaksinës AstraZeneca, donacion i Republikës së Indisë. M...
Mbi 300 mijë vaksinime në vend, Manastirliu: Në 24 orët e fundit u vaksinuan 10,328 qytetarë
Vendi ynë ka arritur në kuotën e mbi 300 mijë vaksinimeve në total që nga nisja e këtij fushëtës "Shqipëria Buzëqesh" më 11 janar, ndërsa vetëm di...
“Do tejkalojmë objektivin e 500 mijë të vaksinuarve”/ Rama: Këtë fundjavë mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca
Kryeministri Rama, përmes një postimi në rrjete sociale njofton se të shtunën dhe të dielën do të mbërrijnë 90 mijë e 800 doza të vaksinën Astra...