KEMI INVA MULA,POR KEMI DHE NIKO DHALES.
  Nga: Agim Xhafka/ Titulli duhet shpjeguar. Më poshtë është një foto,një poster i teatrit La Scala di Milano,teatrit të famshëm. I cili kë...
Vepra e Al Gore- një “Monstruozitet shkencor”, thotë themeluesi i Weather Channel.
(FOTO: Themeluesi i Weather Channel, John Coleman)/ Themeluesi i Weather Channel ka këshilluar se vepra e Al Gore,  “An Inconvenient Sequel” do...
Artisti Shepard Fairey shpërndan postera në prag të Inaugurimit të Trump.
Frank Shepard Fairey  është një artist amerikan i kohës, në moshën 46 vjeçare. Ai cilësohet si “artist i rrugës” dhe është  graphic designer, akti...
Vatikani fton “bombën e popullimit” Paul Ehrlich, që të flasë në Konferencën e Biodiversitetit.
(FOTO: Kopertina e librit të Paul Enrich dhe Selia e Shenjtë)/ Vatikani ka ftuar alarmistin më të tmerrshëm në historinë e re kundër popullimit...
Nicole Kidman thotë se “është koha” të gjithë Amerikanët të fillojnë të mbështesin Donald Trump. VIDEO
  (FOTO: Nicole Kidman arrin nw "74th Annual Golden Globe" të Dielë)/ Aktorja  fituese e Çmimit Oscar, e cila ka shtetësi të dyfishtë (...
U nda nga jeta Anita Take.
  (FOTO: Këngëtarja Anita Take)/ Në moshën 83  vjeçare, këngëtarja e mirënjohur, Anita Take, u nda nga jeta sot pasdite. Anita iu ku...
Ceken e Beratit e nxjerrin në pension. ” Pse?…një jam unë”, thotë Cekja. VIDEO
(FOTO: Aktori Sejfulla Myftari, "Cekja")/ Aktori Sejfulla Myftari, që vetëm njerëzit e afërt e njohin me këtë emër, është detyruar të dalë në p...
Stefano Gabbana: Krenar të vesh Melania Trump!, shpërthen kundër kritikëve “Injorantë!”
(FOTO: Melania Trump)/ Stefano Gabbana, njëra gjysmë e kompanisë së modës “Dolce & Gabbana”, me krenari shkruan në Instagram këtë javë se n...
Një regjisor në Prishtinë proteston këmbëzbathur në temperatura -15 gradë
 (FOTO: Regjsori Sokol Plakolli në grevë për të drejtat në Teatrin e Prishtinës)/ Greva që kishte filluar, e titulluar: “Artistët këmbë zbathur...
Nuk ka dimër të ftohtë për Stresin; ai mund të kalojë kufirin edhe në fluturim! VIDEO
(Foto: Arkimed Lushaj- Stresi)/ Tentativa për kapjen e këngëtarit Arkimed Lushaj, me emër arti “Stresi”, është bërë legjendë aq sa edhe ky mot ...
Faqja 40 prej 58« E para...102030...3839404142...50...E fundit »