COVID19/ 9 viktima dhe 553 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit
Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë shënuar 553 raste të reja dhe 9 viktima nga Covid-19. Janë kryer 2184 testime dhe kanë rezultuar pozi...
Koronavirusi i merr jetën drejtorit të Patentave në Gjirokastër
Disa dite pasi ishte shtruar ne spital nga koronavirusi, ka humbur jetën Drejtori i Transportit Rrugor në Gjirokastër, Edi Pesha. Mësohet se i ...
Rama deklaron para mjekëve: ‘Ju do vaksinoheni të parët…’.
Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishin sot në spitalin Infektiv ku takuan mjekët dhe i falenderuan për pu...
Me lule në duar për Krishtlindje, Rama përulet para mjekëve.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me një buqetë me lule të kuqe në duar ka vizituar sot spitalin Infektiv në Tiranë ose quajtur ndryshe ‘Covid-1...
Hynë në fuqi masat e reja! Nga ora 20:30 deri më 06:00 Shqipëria në karantinë
Prej orës 20:30 të mbrëmjes së sotme hynë në fuqi kufizimet e reja. Lëvizjet e qytetarëve janë të kufizuara nga ora 20 e 30 e mbrëmjes deri në 0...
Covid, 4 mijë mutacione/ Ekspertët: Çfarë po ndodh në Britani mund të ketë ndodhur edhe në Shqipëri
Mutacioni që ka pësuar Covid-19 dhe që u identifikua si fillim në Britaninë e Madhe ka shfaqur të njëjta simptoma me koronavirusin i cili traz...
SHKENCËTARI QË ISHTE DUKE PUNUAR NË VAKSINËN COVID GJENDET I VDEKUR
Një shkencëtar i cili ishte ‘duke punuar në një vaksinë Covid-19’ është gjetur i vdekur në rrethana të dyshimta. Biologu Alexander ‘Sasha’ Kaga...
Mposhti COVID-19, Kryepeshkopi Anastas rikthehet në Shqipëri, pritet me lule nga besimtarët
Kryepiskopi i Tiranës, Durrësit dhe i Gjithë Shqipërisë, Imzot Anastasi ka arritur të fitojë betejën me virusin vdekjeprurës COVID-19 dhe është kt...
COVID19: Testet dalin pozitive megjithëse infektimi ka kaluar/ A depërtojnë grimca gjenetike të virusit në ADN-në e njeriut?
Tek disa njerëz testet e virusit Corona tregojnë rezultat pozitiv, megjithëse infektimi ka muaj që ka kaluar. Studiuesit besojnë se kanë gjetur ...
Reaksione në 50% të të vaksinuarve: kjo është ajo që ndodh pas injeksionit.
Disa ditë pas fillimit të fushatës së vaksinimit me doza Pfizer-BioNtech, mbërrin lajmi i parë i reaksioneve të forta alergjike dhe pothuaj 50% e ...