Covidi-19/ Mos u nisni pa u informuar drejt Turqisë. Erdogan njofton bllokim të plotë gjatë fundjavës
Përballë një vale të dytë të koronavirusit të ri (COVID-19), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, njoftoi kufizime të reja, përfshirë kufizimin ...
Sot, në 30 nëntor, Moderna aplikon për autorizim emergjent të vaksinës kundër COVID-19
Kompania Moderna.Inc tha se të hënën do të aplikojë për autorizim emergjent në SHBA dhe Evropë të vaksinës së saj kundër COVID-19. Rezultatet e...
COVID19/Hidhet nga kati i tretë i “Shefqet Ndroqit”, ndërron jetë 60-vjeçari nga Rrësheni
Një 60-vjeçar nga Rrësheni është vetëhedhur nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, ku ka ndërruar jetë. Sipas burimeve, Leonar...
COVID19/ Humb jetën nga koronavirusi basketbollisti i njohur shqiptar, Petraq Gjogu
  Ka ndërruar jetë nga Covid-19 basketbollisti nga Berati, që ishte arbitër i ndeshjeve të volejbollit, Petraq Gjogu. 72-vjeçari ishte i sh...
“Kortizoni vetëm pas 72 orësh, por jo heparinë”. Protokolli për kurat në shtëpi
Protokolli për kurimin në shtëpi për koronavirusin është përcaktuar pothuajse nga CTS: Po për kortizonin pas 72 orësh, Jo për heparinën dhe integr...
COVID19/ Suedia në kundratendencë: Pak duan të vaksinohen.
Nga: Mauro Indelicato Edhe një herë Suedia konfirmohet në kontrast me pjesën tjetër të endeve Evropiane në trajtimin e pandemisë. Vendi Skandin...
Covid19/ Publikohen shifrat: 11 vetë humbin jetën dhe 835 raste të reja në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në Shqipëri, 11 persona. MSH shprehet se në 24 orë...
COVID19/ Ulen shifrat: 545 raste të reja dhe 16 jetë të humbura në 24 orët e fundit
Numri i të infektuarve dhe të vdekurve nga COVID-19 është ulur gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Nga 2.026 testime të kryera  kanë rezul...
Covid19/ ISHP: ‘Fëmijët nuk e transportojnë virusin si të rriturit. Kush preket- sa më shpejt në spital’.
Specialistja e ISHP-së Eugena Tomini ka folur sot në News24 për situatën nga COVID-19 në vend teksa tha se jemi në një rrisk të shtuar. Sa i përke...
COVID19/ 656 raste të reja dhe 10 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka dhënë detajet për situatën e covid19 në 24 orët e fundit në vend. Janë kryer 2.174 testime,...