Manastirliu: Politikanët të mos guxojnë të fyejnë mjekët
“Askush nga politikanët të mos guxojë të fyejë mjekët dhe të dalin e të bëjnë politikë me punën e tyre, sepse mjekët janë aseti ynë më i çmuar”, k...
Bilanc i zi në Shqipëri, 19 viktima dhe 744 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit me Covid-19
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të shmangni lëvizjet e panevojshme dhe të kufizohen kontaktet, për të parandaluar për...
Vaksina kundër Covid19/ Rama: “Të parët janë mjekët, policët e mësuesit”.
Kryeministri Edi Rama, në një komunikim online me gazetarët, duke folur për vaksinën për koronavirusin, deklaroi se uron që Shqipëria të mos mbesë...
COVID19/ Sot kishte 17 viktima dhe 795 raste të reja
  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar 17 viktima dhe 795 raste të reja. “Rastet pozitive ...
Manastirliu: ‘Bëhemi gati për COVID4 dhe spitalet rajonale’.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me ekipin e mjekëve dhe infermierëve ka inspektuar ditën e sotme spit...
“Askush të mos ketë frikë”, Rakacolli: Kapacitetet spitalore mjaftojnë për të trajtuar Covid-19
Kryetarja e Komitetit Teknik,Mira Rakacolli, duke folur në konferencë, deklaroi se duhet të mos kemi asnjë frikë. Rakacolli theksoi se kapacite...
Karantinë e dytë? Reagon kryeministri Rama: Kufizoni çdo lëvizje që është e mundur të kufizohet
Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme me anë të një videoje që u drejtohej qytetarëve ka folur edhe rreth një karantine të dytë. Ai u ka kër...
‘Askush se ndalon Prokurorinë të nis hetimet’ Akuzat se po fshihen viktimat e covid/ Rama: Të shash dhe të shpifësish nuk është Lulëzim i Demokracisë
Kryeministri Edi Rama me anë të një video ku u drejtohej qytetarëve u është përgjigjur akuzave të mbërritura nga ana e opozitës se ‘po fshihen...
14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orë
  14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit. Nga 2.084 testime të kryera për të dyshuar, 56...
Ministria e Shëndetësisë/ Edhe 737 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID...