COVID-19/ Sa më pak njerëz në burg; për të pandehurit dhe përsonat nën hetim- masa alternaive!/ Ministre Gjinaj
Në situatën e 'luftës' kundër pantemisë së koronavirusit, kur shoqërise i duhen  kursyer sa me shume mjete dhe energji, Qeveria kerkon nga organet...
Ministria e Shëndetësisë pezullon koncesionin e “Check Up-it”, shkak situata me CoVid-19
TIRANË- Ministria e Shëndetësisë ka pezulluar koncesionin e “Check UP”. Kjo ka ardhur për shkak të situatës të krijuar në vend pas masave të n...
2268 mjekë, infermierë, farmacistë, ekspertë të shëndetit publik i janë përgjigjur ftesës për t’ju bashkuar ‘frontit të luftës’
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë me qytetarët shqiptarë një lajm të mirë: Interesi i mjekëve dhe infermierëve, farmacistëve d...
Nga sot në ora 18.00, ndalohet edhe qarkullimi i këmbësorëve/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama ka shtuar akoma më shumë masat. Duke nisur nga sot, bën me dije kryeministri Rama, ndalohet lëvizja në këmbë e qytetarë...
Coronavirusi ndalon jetën në SH.B.A.
Coronavirusi ndalon jetën në SH.B.A. ndërsa qeveritë lokale dhe federale punojnë për të ndaluar përhapjen Ishte java që ndryshoi gjithçka. Qeve...
Studiuesi Britanik trondit botën me ‘të vërtetën’ që mund ta prekim: COVID-19 zgjat deri në 2021.
  “Epidemia e koronavirusit pritet të zgjasë një vit, deri në pranverën e vitit 2021”, thuhet në një dokument sekret të hartuar nga Public...
Covid-19/ Shkon në 51 numri i të prekurve në vend
Në 24 orët e fundit janë testuar 31 persona të dyshuar, qytetarë dhe personel shëndetësor, prej të cilëve janë konfirmuar 9 raste të reja me COV...
Gjermania përpiqet të ndalojë SHBA të joshë firmat që bëjnë kërkime mbi vaksinën e koronavirusit
Paul Carrel dhe Andreas Rinke BERLIN (Reuters) - Berlini po përpiqet të ndalojë Uashingtonin për të bindur një kompani gjermane që bën kërk...
E frikshme/ 368 të vdekur në 24 orët e fundit në Itali
Italia sapo ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 1809, që do të t...
497 mjekë dhe 617 infermierë iu përgjigjën thirrjes për t’ju bashkuar ekipit mjekësor kundër COVID-19/ Rama
  Kryeministri Edi Rama në një dalje live nga ‘Facebook’-u i tij deklaroi se thirrjes së ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastiruliu, për t’...
Faqja 40 prej 95« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »