Qëllohet me grusht në fytyrë kryeministri i Spanjës 
Sigurisht që nuk është një statujë plastike si ajo që hëngri kokës pak vite më parë ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi.  Megjithatë edhe...
BE dhe shkaqet rrënjësore të konfliktit në Lindjen e Mesme
Nga Richard Youngs & John Paul Gutman Ka një apel në rritje për një politikë të BE-së, që mund të përballet me faktorët, të cilët nxisin destabili...
FBI po investigon masakrën e Kalifornisë si akt terrorist
FBI po e investigon masakren e kesaj jave ku u vrane 14 persona nga nje çift ne Kaliforni si nje "akt terrorist" thane zyrtaret te Premten, duke shenu...
FBI po investigon masakrën e Kalifornisë si akt terrorist
The FBIpo e investigon masakren e kesaj jave ku u vrane 14 persona nga nje çift ne Kaliforni si nje "akt terrorist" thane zyrtaret te Premten, duke shenuar se agresorja femer kishte premtuar besnikeri...
“Cari” kërcënon “sulltanin”: “Unë nuk harroj, do të pendohet!”
Në fjalimin drejtuar kombit, Vladimir Putini rikthehet duke kërcënuar Turqinë. “Nuk do të ndalemi me sanksione”. Dhe konfirmon angazhimin në Siri kund...
Sulmet në Kaliforni, FBI zbulon në shtëpinë e agresorëve një arsenal armësh dhe municionesh 
Forcat speciale të FBI-së kanë gjetur një arsenal armësh dhe municionesh në shtëpinë e sulmuesve në San Bernardino të Kalifornisë.Policia njofton se s...
Masakra në Kaliforni/ FBI: Mund të jetë sulm terrorist
FBI dyshon se sulmi në San Bernardino të Kalifornisë, që la 14 viktima dhe 17 të plagosur, është një akt terrorist. Dy autorët janë një çift me origji...
Britania mund të dërgojë edhe trupa ushtarake në Siri
Pasi nisi bombarditmet nga ajri kundër objektivave të ISIS, Britania e Madhe mund të dërgojë trupa ushtarake në Siri. Lajmin e bëri të ditur sot Sekre...
John Keri ka vetëm fjalë të mira për Aleksandër Vuçiç
SHBA mbështesin kryeministrin Aleksandar Vuçiç, i cili po e formon Serbinë e re, ka thënë Sekretari i Shtetit, Xhon Kerr në Beograd. “Po ju uroj, seps...
Mbërrin në Moskë trupi i pajetë i pilotit të avionit që U rrëzua né Turqi
Trupi i pajetë i pilotit rus që mbeti i vdekur pasi ushtria turke rrëzoi avionin me pretendimin se shkeli hapësirën e saj ajrore mbërriti sot në Moskë...