Studimi nga Izraeli thotë se vaksina e BioNTech ‘pengon transmentimin e virusit’.
Ende nuk duket fundi i pandemisë. Por ka shpresa pas studimit nga Izraeli mbi transmentimin e virusit pas vaksinimit me vaksinën e BioNTech. ...
COVID19. Kanë humbur jetën 17 pacientë, 792 të vaksinuar, 3975 testime, 928 të shëruar, 1153 raste të reja.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendo...
COVID19/ Tomini: ‘Jemi në pikë kulminante! Ka raste që COVID-i i ka prekur organet fëmijëve, prindërit të mos neglizhojnë asnjë shenjë’.
Intervistë me Report Tv Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka bërë me dije se vendi ynë ndodhet në një pikë kritike sa i takon situatë...
Sot Covidi mori më shumë jetë: 18 të vdekur, 1,075 infektime të reja
    Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 1,075 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar C...
Rama: ‘Vaksinojmë personalitetet, të kujtohemi sot për ta, jo nesër’ Gati të firmosim me AstraZeneca për 360 mijë doza!
Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në stadiumin ‘Air Albania’ ku ka parë nga afër vijimin e procesit të vaksinimit në këto ambiente. ...
Dr. Tritan Kalo udhëton me autobuz, as ka vilë as ka mijëra euro
Nga: Prof. As. Dr Rustem Celami: Mantelbardhi etalon, kapacitet real i kalibrit ekslences kliniko shkencore perendimore, di edhe te thote jo, s...
Hapet në Durrës spitali Covid. Mund të mbajë deri në 70 të sëmurë me covid.
Durrësi mbetet një nga rajonet me numrin më të lartë të të infektuarve me SARS-CoV-2 në vend, ndaj spitali rajonal i tij u kthye në spital të ...
Sot mbërrijnë 7020 doza. Rama jep lajmin e mirë: Një shtet mik na ka premtuar 360 mijë vaksina Astra Zeneca
Në pritje të mbërritjes së 7020 dozave nga “Pfizer”, nga Rinasi, kryeministri Edi Rama njoftoi se një shtet mik ka konfirmuar me shkrim se do të n...
Nis edhe në Shkodër vaksinimi me Pfizer! Rama merr pjesë gjatë procesit.
Kryeministri Edi Rama merr pjesë në nisjen e procesit të vaksinimit në Qarkun e Shkodrës. Vendi i përzgjedhur është pallati i sportit “Qazim D...
Covid në 24 orët e fundit: 775 infektime dhe 12 viktima nga 972 të shëruar
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 775 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë ...