Protestues të Majtë në New York teksa po kryhet kalimi paqësor i pushtetit në duar të Donald Trump
(FOTO: Pamje nga protestat në New York) Ditën që Donald Trump bëhet President i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, 2000 votues të majtë janë mbl...
Vatikani uron Presidentin Donald Trump, e tregoi veten se “është Lider”
(FOTO: Presidenti Trump dhe Papa Fransis) Sekretari i Shtetit të Vatikanit, i ka ofruar urimet Presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke i par...
Protesta në Amerikë pas zgjedhjes së Trump si President
  (FOTO: Protesta në New York, mijëra votues anti- Trump kaluan natën në rrugë) Mijëra protestues kanë dalë rrugëve në disa qytete të S...
Suzana Shkreli, shqiptarja Demokrate e Clinton, humb zgjedhjet në Michigan
( FOTO: Suzana Shkreli në një poster profesional) Me të drejtë këtu në Shqipëri kishte bërë jehonë kandidimi i një vajze shqiptare për Senatin ...
Amerikanët shmangin mbytjen e “anijes” në Gjykatën Supreme
/Veritas.com.al/ Amerikanët, me votimet e të Martës shmangën animin ekstrem majtas të Gjykatës Supreme, që do të kishte ndodhur sikur Hillary C...
DONALD TRUMP ZGJIDHET PRESIDENT I 45 I SHTETEVE TË BASHKUARA
  Nga Veritas.com.al/ Të gjithë amerikanët prisnin për gjithë natën. Gjithë bota priste, dikush në natë e dikush në ditë- sipas orës. E...
ZGJEHDJET NË AMERIKË/ Trump- në dyert e Shtëpisë së Bardhë.
  Trump dhe Clinton kanë fituar në shtetet që kanë votuar tradicionalisht kamoet e tyre respektive. Por Republikani Trump kryeson në tre shtet...
ZGJEDHJET NE AMERIKË/ Prezencë e lartë Policie përballë kullave “Trump” për të parandaluar sulmin terrorist.
( FOTO: Kamionë të mbushur me rërë rrrethojnë Kullën Trump në NYC për ta ruajtur nga akte terroriste) Kulla Trump, të cilën Donald e quan edhe ...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Gratë në Florida thonë se mbështetësit e njërës palë po sulmojnë mbështetësit kundërshtarë në qendrat e votimit
Melissa Howell në CBS12,  Raporton:/ Policia Jupiter po kërkojnë paqe në qendrat e votimit pas një debati të dhunshëm në qendrën e votimit mes ...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Frank Luntz: Trump mund të fitojë Michiganin. Klasa punëtore merr pjesë në votime “shumë më lart se sa pritej”.
(FOTO: Donald Trump në një miting në Michigan) Nga Erza Dulis/ Frank Luntz, një nga kompanitë e polle-ve tha të Martën pasdite se kandidati ...
Faqja 185 prej 216« E para...102030...183184185186187...190200210...E fundit »