Obama blokon nxjerrjen e naftës nga Arktiku përpsra presidencës Trump
Një muaj para mbërritjes në Shtëpinë e Bardhë të Donald Trump, që ka premtuar se do do t'i shfuqizojë rregullat mjedisore, Barack Obama ndaloi të ...
Atentati Berlinit: I dyshuari, një islamist i njohur, asnjëherè i arrestuar
( Foto: Montazh i portreteve të të dyshuarit për atentatin  e Berlinit, tuniziani Anis Amri, e shpërndarë më 21 dgjetor 2016 nga policia federale gj...
Gjermani: Vetëm 3 për qind e emigrantëve të sapo ardhur, kanë gjetur punë.
Më pak se 3 për qind e 1.2 milionë emigrantëve që kanë mbërritur këto dy vjet, kanë mundur të gjejnë punë- sipas shifrave më të fundit të publikua...
Policia gjermane në kërkim të emigrantit tunizian pas sulmit në Berlin.
  Një kamion ka sulmuar turmat në një treg Krishtlindjesh në Berlin, duke vrarë 12 vetë dhe plagosur më shumë se 50. Një 23 vjeçar që u ar...
Shpërthim fishekzjarresh në Meksikë: 29 të vdekur
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes) Një shpërthim fishekzjarresh në tregun më të madh të fishekzjarreve në Meksikë ka shkaktuar të paktën 29 të ...
Polle: Vetëm 29% e amerikanëve besojnë ndërhyrjen Ruse në zgjedhjet e vitit 2016
  Shifra 29 për qind doli pas konsultimeve me shoqëritë e Poll-eve. Polle të reja nga Politico/Morning Consult shënojnë një përplasje t...
Ata të Shtetit Islamik po festojnë Sulmin me kamion në Berlin.
FOTO: Vendi i ngjarjes tragjike në Berlin)  Militantë dhe simpatinë të Shtetit Islamik po festojnë për ngjarjen makabre të të Hënës në Berlin k...
Zvicër: Një burrë qëllon me armë në një qendër islamike, tre të plagosur
Një burrë ka qëlluar, sot,  të hënën mbi besimtarë mysliman të mbledhur në një sallë lutjesh të një qendre islamike në Zyrih, duke shkaktuar tre të ...
Podesta refuzon të thotë se Zgjedhjet ishin të ‘Lira dhe të Ndershme’!
(FOTO: John Podesta)/ Të dielën, në emisionin "Meet The Press", në kanalin televiziv NBC,  ish kryetari i fushatës presidenciale të Hillary Cli...
Atentat në Berlin, 9 të vdekur në tregun e Krishtlindjeve (VIDEO)
  Mediat, sapo morën vesh për atentatin e përgjakshëm, e krahasuan menjëherë me atentatin në Nicë gjatë kësaj vere. Por në fakt nuk kanë t...
Faqja 185 prej 231« E para...102030...183184185186187...190200210...E fundit »