ALARMANTE: Fëmijët në Suedi kërkojnë ndryshimin e gjinisë dy herë më shumë se një vit më parë
Ministri i Shëndetit i Suedisë ka premtuar më shumë mbështetje për klinikat e  identitetit gjinor teksa tha me alarm se një numër fëmijësh thonë s...
​Putin urdhëron bashkimin e forcave ushtarake të Osetisë së Jugut me ushtrinë ruse
(FOTO: Presidenti rus, Vladimir Putin në konferencë)/ Presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar zyrtarët e tij që të nënshkruajnë marrëveshj...
Turqia ‘përzë lopët holandeze’ për shkak të krizës politike.
Shoqata e mishit të kuq e Turqisë ka urdhëruar një kthimin në Holandë të një ngarkese me lopë holandeze, duke thënë se nuk do të marrë më gjedhe  ...
Zgjedhjet në Holandë: Pritet pjesëmarrje e lartë; zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e re.
(FOTO: Lideri favorit në zgjedhje i Partisë së Lirisë, Geert Wilders)/ Holanda po zhvillon zgjedhje për të nxjerrë qeverinë e re; qendrat e opt...
Marine Le Pen do të punojë me Poloninë dhe Hungarinë për të çmontuar BE.
 (FOTO: Marine Le Pen, favorit për zgjedhjet presidenciale në Francë)/ Marine Le Pen, favorit për turin e parë të zgjedhjeve të afërta presiden...
6 senatorë Amerikan i shkruajnë zotit Tillerson. Jo!, reformës Lu-Xhafa, alarmi për drogën dhe zgjedhjet!
(FOTO: Sekretari i shettit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson)/ Senatori Mike Lee (Republikan, nga shteti Utah) dhe një grup Senatorësh i b...
Turqi: Erdogan përsërit Luftën e Fjalëve mbi Holandën.
Presidenti turk  Recep Tayyip Erdogan të Martën drejtoi një sulm të ri verbal kundër Holandës mes grindjeve të mëdha diplomatike, duke e bërë vend...
Haiti: Autobuzi hyn në turmën e njerëzve që festonin pashkët; vriten 34
  Një autobus u sul drejt turmës së njerëzve që po festonin në një festival të Haitit të Dielën herët në mëngjes, duke vrarë 34 vetë dhe p...
Administrata e Donald Trump- më e elegante se e Obamës, por duhen edhe 500 poste kyç.
  Gazeta “The N.Y. Times” ka hedhur një vështrim mbi personelin e administratës së Donald Trump, e cila- sipas gazetës- duke mos i plotësuar v...
Skocia planifikon të kërkojë referendumin e dytë të Pavarësisë.
 (FOTO: Ministre e Parë e Skocisë, Nicola Sturgeon)/ Me një Brexit të pashmangshëm, Ministre e Parë e Skocisë, Nicola Sturgeon ka bërë të ditur...