Të gjendet ndonjë i gjallë në ndërtesën e djegur të Londrës?… Do të ishte vetë mrekullia!
Ndërtesa 27 kate e Londrës që u përfshi nga ‘flakët e ferrit’, tani duket se nuk ka çfarë djeg më. Por a shpresohet se ndonjë i gjallë mund të gje...
Personi i armatosur që qëlloi mbi kongresmenët në Virginia, ka vdekur
(FOTO: James T Hodgkinson ishte rezident i  Bellville, Illinois, një zonë periferike e  St Louis)/ Personi i armatosur që lëshoi breshëri plumb...
Qëllohet me armë dhe plagoset Republikani Steve Scalise në Virginia
Një nga Republikanët e njohur ishte mes pesë personave  që u qëlluan me armë dhe u plagosen nga një njeri i armatosur gjatë stërvitjes në basketbo...
Zjarri në Londër: Gjashtë të vdekur në kullën e gëlltitur nga flakët, Grenfell Tower
Gjashtë persona kanë vdekur dhe më shumë se 5o janë dërguar në spital pasi zjarit të tmerrshëm që përpiu bllokun e Londrës Perëndimore gjatë natës...
11 Shtatori në Londër. Ky është zjarri i ferrit mbi tokë- thonë Londinezët të tmerruar. FOTO
  Rreth 30 persona janë nxjerrë të djegur nga ndërtesa e cila u përfshi nga flakët gjatë natës në Londër. "Mund të konfirmojmë se kemi ...
Zjarr në Londër: Flakët asfiksojnë bllokun e kullave, frika për kolaps.
Tridhjetë persona janë dërguar në spital dhe frika është se shumë të tjerë nuk dihet ku janë pas një zjarri të tmerrshëm që ra gjatë natës në bllo...
Kryeministri Rama- kundër tregut të përbashkët në Ballkan
  Kryeministri Edi Rama ka thënë se BE do të fillojë bisedimet për anëtarësim me Tiranën deri në fund të këtij viti. Ai në një intervis...
Koreja e Veriut liron studentin e burgosur amerikan Otto Warmbier
Koreja e Veriut ka liruar nga burgu studentin amerikan, Otto Warmbier, tha sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson says. Zot...
Të shtëna në Munih, Gjermani. Katër të plagosur në stacionin e trenit
(FOTO: Nga vendi i ngjarjes në Unterföhring S-Bahn)/ Një grua police është qëlluar në kokë kur një burrë i rrëmbeu armën në një stacion treni p...
Polonia e mirëpret vizitën e Trump si një ‘sukses të madh’
Zyrtarët Polakë po e përshëndesin vizitën e ardhshme të Donald Trump, dhe takimin e tij me ministrin e Mbrojtjes si një ‘sukses shumë i madh’ për ...
Faqja 162 prej 271« E para...102030...160161162163164...170180190...E fundit »