Tillerson: Shtetet e Bashkuara “dështoi” në trimërimin e Rusisë.
(FOTO: Rex Tillerson dhe Vladimir Putin)/ Mungesa e lidershipit Amerikan ka trimëruar Rusinë!, tha Rex Tillerson sekretar i Shtetit i Shtetve t...
Drejtori FBI, Comey: Edhe Republikanët u piratuan nga Rusia
(FOTO: James Comey gjatë dëgjimit në Senat)/ -Por nuk ka asnjë shenjë se fushata e Trump-it ose e ekipit të tij ishin ndërhyrë- Zyrtarët më ...
Fjalimi i lamtumirës: Obama, përmes emocionesh, mbron presidencën e tij. Trump do ta zhbëjë. VIDEO
(FOTO: Obama dhe Joe Biden në momentin e lamtumirës)/ Presidenti Barack Obama, në fjalimin e tij të lamtumirës si president, iu ka bërë thirrje...
Barack Obama, me lot në sy, bën nderime para Michelle. VIDEO
  Presidenti Barack Obama ka bërë nderime për gruan e tij dhe vajzat në fjalimin e lamtumirës në Chicago. Presidenti i parë me ngjye në...
“Ekip i Ëndrrës”, thotë Sean Spicer për ekipin e Trump. “Kabineti më i talentuar në historinë moderne”, thotë ai.
Sekretari për shtypin, që po vjen,  i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, inë një intervistë ekskluzive me Breitbart News, tregon detaje se si admini...
Një xhihadist 7- vjeçar i ISIS pret koka njerëzish.
-Video tregon një parashkollor duke vrarë të burgosur që lidhen me parakalimin  e karnavaleve- Pas një viti kur ishte shpërndarë një video ku t...
Një anije Amerikane hap zjarr mbi anijet Iraniane në Gji.
  (FOTO: Momenti kur Forcat detare Amerikane qëllojnë mbi anijet Iraniane gjatë incidentit të Fortesës së  Hormuzit)/ Para tre orësh/ V...
Senatori Ted Cruz takohet me presidenten e Taiwan-it.
(FOTO: Tsai Ing-Wen, presidente e Taivanit)/ Senatori i Shteteve të Bashkuara, Ted Cruz është takuar të Dielën me presidenten e Taiwan-it, Tsai...
VIDEO: Diplomati i Shteteve të Bashkuara u qëllua me armë zjarri në Meksikë.
. (FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Një diplomat i Shteteve të Bashkuara u qëllua me armë në qytetin Jalisco  të Meksikës teksa po dilte nga n...
Nikola Gruevski ngarkohet me formimin qeverisë së re në Maqedoni.
(FOTO: Nikola Gruevski)/ Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov i ka kërkuar Nikola Gruevskit të formojë qeverinë e re. 46 –vjeçari e ka drejtu...
Faqja 162 prej 217« E para...102030...160161162163164...170180190...E fundit »